Zajęcia dodatkowe

Programowe

Przedszkole Jaś i Małgosia realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzona przez MEN. Celem jest wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie twórczego myślenia i kreatywności. Wdrążanie do kreatywności w różnych dziedzinach.

Edukację prowadzimy w grupie 3, 4 latków, 5 latków, 6 latków. Tworzymy warunki umożliwiające dzieciom osiągnięcie gotowości szkolnej. Wykorzystujemy w pracy dydaktycznej programy autorskie H. Czerniawskiej, Cz. Cyrańskiego i M. Kwaśniewskiej, H. Bednarczyka i M. Maciąga, A. Łady-Grodzickiej a także najnowsze metody z zakresu glottodydaktyki prof. B. Racławskiego, oraz Kinezjologii Edukacyjnej P. Denisona i „Dziecięcą matematykę” prof. E. Gruszczyk-Kolczyński.

 

Zajęcia dodatkowe i programowe prowadzone są przez nauczycieli i specjalistów posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne w zakresie wychowania przedszkolnego i doświadczenie zawodowe.

Zadaniem wybranych programów jest kształtowanie twórczego myślenia kreatywności. Wdrążenie do aktywności w różnych dziedzinach.

Ważna rola jest nabywanie przez dzieci umiejętności i potrzeby obcowania z przyrodą. Szanowania jej. Bardzo lubiana sa spacery do lasu, poznawania z bliska. Programy wybrane przez nauczycielki zharmonizowane są z codziennym życiem, uroczystościami, wydarzeniami, życiem rodzinnym, porami roku. Stymulują dzieci w ich rozwoju fizycznym psychicznym i emocjonalnym. Celem jest edukacja przez zabawę, gry piosenki, wierszyki przedstawienia, Dzieci kojarzą naukę z przyjemnością.

Dzieci uczestniczą w zajęciach: tematycznych, językowych (niemiecki angielski), ćwiczeniach logopedycznych, gimnastyce korekcyjnej, teatralnych (przez uczestnictwo w przedstawieniach, poprzez własna twórczość) ekologicznych.

W zakresie nauki języka angielskiego przedszkole współpracuje ze Szkołą Językową „Lingua Power”. Zajęcia dostosowane są do możliwości i potrzeb dzieci, oparte na materiałach dydaktycznych renomowanych wydawnictw tj. Oxford University Press, Mcmillan, Pearson Longman, Ponds, Nowela oraz wiele innych.

Dodatkowe zajęcia i wydarzenia

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola dzieci pracujace przy stole

Plastyka

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola dziecko blond wlosy

Logopedia

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola dzieci grajace w gre

Języki obce

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola zajecia umuzykalniajace

Zajęcia umuzykalniające

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola teatrzyk

Teatrzyki