O nas

przedszkole jas i malgosia warszawa wesola wejscie do przedszkola

Przedszkole Jaś i Małgosia znajduje się w Warszawie w dzielnicy Wesoła. Na terenie tym 2/3 powierzchni zajmują lasy. W leśnym otoczeniu, z dala od ruchliwej ulicy mieści się nasze przedszkole. Zajmuje parter w nowym, murowanym budynku, w głębi działki. Umożliwia to bezpieczne podejście do przedszkola. Teren przedszkola jest obszerny, mamy plac zabaw i ogród.

Przedszkole czynne jest przez cały rok, z wyjątkiem m-ca lipca.

Zapewniamy dzieciom całodzienne wyżywienie.

Oczywiście, pierwszym krokiem jest oswojenie dziecka, z nowym miejscem. Chcemy pokazać nowy świat, jego charakter i zalety. Dziecko w naturalny sposób chce znaleźć się w grupie rówieśników. Rozwijać się w określonych ramach. Spełniamy podstawowe potrzeby bezpieczeństwa, zaufania, afiliacji. Zapewniamy wychowanie i opiekę, weryfikujemy indywidualne potrzeby w zakresie nauczania. Wiemy, że warunkiem osiągnięcia pozytywnych rezultatów w stymulowaniu rozwoju jest gruntowne poznanie dziecka. Podmiotowe traktowanie i systematyczna praca dają efekty.

Małe dziecko przekraczające próg przedszkola ma niełatwe zadanie. Musi pokonać obawy przed nieznanym, lękiem związany z rozstaniem z rodzicami, Rolą nauczyciela jest, dzięki jego fachowości i serdeczności, pomóc dziecku w bezstresowym wejściu w świat przedszkola. Sprawiamy, że to nowe środowisko staje się przyjazne.